W DRODZE PO SPOKÓJ I POKÓJ

Projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jaworznie i współfinansowany ze środków Fundacji Orange

Cel Projektu: Wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną Polski i z Ukrainy w zakresie rehabilitacji i integracji społecznej.

Termin i miejsce realizacji projektu: Projekt jest realizowany w terminie: od 05.09.2022 do 07.09.2022 r. na Podhalu (Polska)

Całkowity koszt projektu: 28 500,00 zł

Dofinansowanie: 26 000,00 zł

 

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, bez względu na narodowość powinny być w sposób ciągły objęte rehabilitacją i integracją społeczną. Epidemia wirusa SARS CoV-2, a następnie wojna na Ukrainie przeciwdziałają temu procesowi, dlatego została zorganizowana 3 – dniowa integracyjna wycieczka turystyczno – rekreacyjna na Podhale dla grupy niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną z Polski.

Uczestnicy wycieczki w pierwszym dniu wycieczki poznali tradycje, historię, muzykę, tańce i stroje górali podhalańskich podczas gawędy rdzennego górala Adama Gąsienicy w Izbie Regionalnej w Murzasichle.

Podczas kolacji spróbowali regionalnej kuchni góralskiej a po posiłku tańcowali przy muzyce kapeli góralskiej do samego wieczora.

Drugi dzień wycieczki uczestnicy spędzili na rekreacji w wodzie w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej

Po powrocie z basenów termalnych był grill i dyskoteka.

 

W trzecim dniu wycieczki uczestnicy gościli w Papugarni oraz Salonie Iluzji w Zakopanym.

W Projekcie wzięło udział 40 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i 10 opiekunów

Przepraszamy naszych ukraińskich przyjaciół za niefortunnie ułożoną flagę na niektórych zdjęciach. Ostatnie zdjęcie jest dowodem na to, że wiemy, jaki układ jest prawidłowy.

flaga

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O PROJKECIE UZYSKAĆ MOŻNA:

– w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaworznie: 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 19

– telefonicznie: 32 616 35 89

– e-mail: psonijaworzno@gmail.com